Kurzusvezetők: Hajdú D. András és Móricz-Sabján Simon
Hajdú D.András:
“Specialitásom az emberközpontú dokumentarista fotográfia. Érdekelnek az emberek: a motivációik, az örömük, a bánatuk, a választásaik, az életük. Érteni akarom azt, hogy ki mit és miért tesz, és erről szemtanúként akarok tudósítani, őszintén és hitelesen. Az anyanyelvem a fotózás, de időnként filmezek és hangot is rögzítek, vagy pedig ezeket ötvözve multimédiát készítek. “



Móricz-Sabján Simon:
“Ha úgy érzem, hogy egy téma fontos számomra, vagy személyes ügy vagy egy történelmi lépték, mint például 2015-ben a menekültválság volt, vagy most az elmúlt évben a járvány, ha valami az életünket megváltoztatja abban nekem alkotóként felelősségem van, hogy foglalkozzak vele. Ez természetes. Lépnem kell, fényképeznem kell. Ennek az is fontos velejárója, hogy elmélyülve évekig foglalkozhassak egy-egy témával, hogy szépen lassan – mint egy hagyma héjait lebontva – tudjon az ember egyre mélyebbre merülni. is: hogy jót tegyünk, hogy teljesebb életet éljünk, hogy boldogabbak legyünk.”



A kurzus során kérdésekre keresünk együtt a válaszokat. A cél, hogy a települést, ahol dolgozni fogunk, személyessé tegyük, megismerjük, és közelebb hozzuk, szűkítsünk, kiválasszunk egy számunkra érdekes témát, és azt végig vigyük a 8 napos kurzus során.
Idén több ponton is összefűzzük a három riport kurzust, így a többi kurzus vezetőjének az előadásával, látásmódjával is találkozhattok.
Tematika:
- mitől működik a kép? – formai alapelvek
- utcai fotózás, dokumentarista fotózás alapjai
- helyismeret, tájékozódás, tervezés – problémaérzékenység, témaválasztás, kutatási alapú projektek, a történetmesélés alapesetei és mikéntjei
- felkészülés a váratlan helyzetekre, kiszámítani a kiszámíthatatlant
- kapcsolatteremtés idegen emberekkel, kommunikáció
- a fotózás íratlan etikai szabályai
- mini sorozatok összeállítása: képek egymásra hatása, képpárok és sorozatok, képek és sorozatok dramaturgiája, a fotó és a valóság viszonya
- képértékelés
Kurzushoz szükséges:
- megbízhatóan működő digitális gép, objektív, esetleg állvány
- ennek hiányában telefon, amivel lehet fényképezni vagy kis kompakt gép
- ha valaki analógra szeretne fotózni: film, papír
- digitális képek feldolgozásához: számítógép, laptop, Photoshop
Kurzusvezető:
Hajdú D. András
Móricz-Sabján Simon
Az alábbi időpontban csatlakozhatsz a kurzushoz:
2022. július 31. 14:00
Időtartama:
2022. július 31 – augusztus 7.
Árakról itt informálódhatsz. Ha csatlakoznál más kurzusunkhoz is, jelöld a jelentkezési lapodon.